"Халқчил ИПО" дастури доирасида "Ўзртхб" Ажнинг аксиядори бўлган инвесторлар қўшимча аксияларга ега бўлдилар
Аввал хабар берилганидек, жорий йил 26-сентабрдан 8-ноябрга қадар илк маротаба "Халқчил ИПО" дастури доирасида "Ўзртхб" АЖ аксияларининг оммавий жойлаштириш жараёни ўтказилди.
Мазкур жараён якунида келиб тушган буюртмаларни саралаш натижасида, 11 298 та инвесторлар "Ўзртхб" Ажнинг 3 326 031 дона аксияларига егалик қилган ҳолда унинг янги аксиядорлари қаторига киритилди.
Ўз навбатида, "Ўзртхб" АЖ аксиядорларининг 2024-йил 26-октабрдаги умумий йиғилишида "Ўзртхб" Ажнинг тақсимланмаган фойдасининг бир қисмини капиталлаштириш ҳисобига қўшимча аксиялар чиқариш орқали унинг устав капиталини ошириш тўғрисида қарор қабул қилинган.
Натижада, "Халқчил ИПО" дастури доирасида "Ўзртхб" АЖ аксияларини сотиб олган инвесторлар ҳар бир аксиясига қўшимча равишда ҳеч қандай тўловлар амалга оширмаган ҳолда 4 донадан аксияга ега бўлдилар.
Келажакка – "Ўзртхб" Ажнинг аксияларига киритилган сармоя аксиядорларга дастлабки даромадларни келтирмоқда.

Investors who were shareholders of JSC “Uzrtxb“ received additional shares under the "volkhil IPO" program
It was previously reported that for the first time from September 26 to November 8 of this year, a mass placement process of shares of JSC ”Uzrtxb” was held under the popular IPO program.
As a result of the sorting of orders received at the end of this process, 11,298 investors were included among its new shareholders, owning 3,326,031 shares of JSC “Özrtxb“.
In turn, at the general meeting of shareholders of JSC“ Özrtxb “on October 26, 2024, it was decided to increase the authorized capital of JSC” Özrtxb " by issuing additional shares at the expense of capitalization of part of the unallocated profit.
As a result, investors who bought shares of Uzrtxb JSC under the popular IPO program received 4 shares without making any payments in addition to each share.
To the future-the investment in the shares of JSC“ Uzrtxb " brings initial revenues to shareholders.