19-август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
691 та лот онлайн ауксион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 51,8 млрд сўм бўлган 1 019 та лот 66,2 млрд сўмга реализация қилинди.
- сони 13 та
- бошланғич нархи 6,1 млрд сўм
- сотилган нархи 10,8 млрд сўм
Андижон вилояти Марҳамат туманида жойлашган бошланғич нархи 1,6 млрд сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Андижон вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги пилла қабул қилиш пункти 2,2 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10405640)
- сони 9 та
- бошланғич нархи 5,7 млрд сўм
- сотилган нархи 6,1 млрд сўм
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида жойлашган бошланғич нархи 1,6 млрд сўм бўлган "Бизнесни ривожлантириш банки" АТБ балансидаги дала ҳовли 1,7 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10391175)
давлат мулки ижараси:
- сони 50 та
- бошланғич нархи 820,8 млн сўм
- сотилган нархи 1,2 млрд сўм
Қорақалпоғистон Республикаси Тўрткўл туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 20 млн сўм бўлган "Темирйўлинфратузилма" АЖ балансидаги юк тушириш майдони 22,3 млн сўмга ижарага берилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10808654)
- сони 337 та
- бошланғич нархи 4,5 млрд сўм
- сотилган нархи 7,4 млрд сўм
- ер майдони 24,9 га
Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич нархи 1,7 млрд сўм бўлган офис, савдо ва маиший хизмат кўрсатиш бинолари қуриш учун 5 сотих ер участкаси 3,2 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10705411)

Результаты онлайн-торгов, проведенных 19 августа
На онлайн-аукцион выставлен 691 лот. Также реализовано 1 019 лотов со стартовой ценой 51,8 млрд сумов на сумму 66,2 млрд сумов.
- начальная цена 6,1 млрд сум
- продано 10,8 млрд сум.
Пункт приема коконов на балансе территориального управления Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенного в Мархаматском районе Андижанской области, начальной стоимостью 1,6 млрд сумов, продан за 2,2 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10405640)
- количество 9
- продано 6,1 млрд сумов
За 1,7 млрд сумов был продан двор на балансе АТБ “Банк развития бизнеса”, расположенный в Бостонликском районе Ташкентской области, начальной стоимостью 1,6 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10391175)
- количество 50
- начальная цена 820,8 млн. сум
Расположенная в Дюртюлинском районе Республики Каракалпакстан, грузоперевозочная площадка на балансе АО "Темирйулинфраструктура" с начальной годовой арендной ставкой 20 млн сумов сдана в аренду за 22,3 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10808654)
- количество 337
- начальная цена 4,5 млрд сум
- продано 7,4 млрд сумов
- площадь земли 24,9 га
Земельный участок площадью 5 соток для строительства офисных, торговых и бытовых зданий стоимостью 1,7 млрд сумов продан Мирзо Улугбекскому району города Ташкента за 3,2 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10705411)