30-август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
419 та лот онлайн ауксион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 58,9 млрд сўм бўлган 323 та лот 119,3 млрд сўмга реализация қилинди.
- сони 9 та
- бошланғич нархи 1,7 млрд сўм
- сотилган нархи 2,1 млрд сўм
Қорақалпоғистон Республикаси Амударё туманида жойлашган бошланғич нархи 411 млн сўм бўлган Давлат мулки обектларидан самарали фойдаланиш маркази Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бошқармаси балансидаги собиқ омборхона биноси 739,8 млн сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10883946)
- бошланғич нархи 10,3 млрд сўм
- сотилган нархи 11,3 млрд сўм
Тошкент шаҳри Юнусобод туманида жойлашган бошланғич нархи 1,9 млрд сўм бўлган "Бизнесни ривожлантириш банки" АЖ балансидаги турар жой 2,5 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10900193)
давлат мулки ижараси:
- бошланғич нархи 32,2 млн сўм
- сотилган нархи 36,2 млн сўм
Фарғона вилояти Қўқон шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 15,8 млн сўм бўлган Автомобил ва йўллар техникуми балансидаги sport зал 17,4 млн сўмга ижарага берилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10821225)
- сони 247 та
- бошланғич нархи 43,1 млрд сўм
- сотилган нархи 101,1 млрд сўм
- ер майдони 32,9 га
Тошкент шаҳри Янги Тошкент ҳудудидан бошланғич нархи 10,7 млрд сўм бўлган турар жой бинолари қуриш учун 2,14 гектар ер участкаси 28,9 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10823554)
Хоразм вилояти Урганч туманидан бошланғич нархи 122,1 млн сўм бўлган кўп қаватли турар жой бинолари қуриш учун 8 сотих ер участкаси 648,8 млн сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10809457)

Результат онлайн-торгов, проведенных 30 августа
На онлайн-аукцион выставлено 419 лотов. Также реализовано 323 лота со стартовой ценой 58,9 млрд сумов на сумму 119,3 млрд сумов.
- количество 9
Здание бывшего склада, находящегося на балансе территориального управления Республики Каракалпакстан, расположенного в Амударьинском районе Республики Каракалпакстан, стоимостью 411 млн сумов, продано за 739,8 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10883946)
- продано 11,3 млрд сум.
За 2,5 млрд сумов было продано жилье на балансе АО “Банк развития бизнеса”, расположенное в Юнусабадском районе города Ташкента, начальной стоимостью 1,9 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10900193)
- начальная цена 32,2 млн. сум
- продано по цене 36,2 млн. сумов
Спортивный зал на балансе техникума автомобильных и дорожных технологий с начальной годовой арендной ставкой 15,8 млн сумов, расположенный в городе Коканд Ферганской области, сдан в аренду за 17,4 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10821225)
- количество 247
- начальная цена 43,1 млрд сум
- продано по цене 101,1 млрд сум
- площадь земли 32,9 га
Город Ташкент продал земельный участок площадью 2,14 га на территории нового Ташкента для строительства жилых домов начальной стоимостью 10,7 млрд сумов за 28,9 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10823554)
В ургенчском районе Хорезмской области за 648,8 млн сумов продан земельный участок площадью 8 соток для строительства многоэтажных жилых домов начальной стоимостью 122,1 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10809457)