26-сентабр санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
688 та лот онлайн ауксион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 50,3 млрд сўм бўлган 405 та лот 57,8 млрд сўмга реализация қилинди.
- бошланғич нархи 6,8 млрд сўм
- сотилган нархи 8,7 млрд сўм
Наманган вилояти Янги Наманган туманида жойлашган бошланғич нархи 585,8 млн сўм бўлган Давлат мулки обектларидан самарали фойдаланиш маркази Наманган вилоят ҳудудий бошқармаси балансидаги АЙҚШ ва омборхона биноси 2,2 млрд сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10964554).
- бошланғич нархи 77,5 млн сўм
- сотилган нархи 812,5 млн сўм
Тошкент шаҳар Миробод туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 66,1 млн сўм бўлган Тошкент темир йўл техникуми балансидаги бино қисми 800 млн сўмга ижарага берилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11192582).
давлат иштирокидаги корхоналар мулки:
- сони 17 та
- бошланғич нархи 10,5 млрд сўм
- сотилган нархи 11,8 млрд сўм
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида жойлашган бошланғич нархи 921 млн сўм бўлган "Угам River" туристик мажмуасидаги 33-апартамент 967,7 млн сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11374324).
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида жойлашган бошланғич нархи 876 млн сўм бўлган "Угам River" туристик мажмуасидаги 102-апартамент 920,7 млн сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11312971).
- сони 147 та
- бошланғич нархи 2,1 млрд сўм
- сотилган нархи 3,5 млрд сўм
- ер майдони 8,2 га
Тошкент вилояти Чиноз туманидан бошланғич нархи 392,4 млн сўм бўлган кўп қаватли турар жой бинолари ва мажмуалари қуриш учун 1,73 гектар ер участкаси 1,1 млрд сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11234156).
Самарқанд вилояти Пахтачи туманидан бошланғич нархи 157 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 10 сотих ер участкаси 329,6 млн сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11175938).
Хоразм вилояти Урганч шаҳридан бошланғич нархи 131,2 млн сўм бўлган кўп функсияли жамоат мажмуалари қуриш учун 3 сотих ер участкаси 327,9 млн сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11273603).

Results of online sales held on September 26
688 lots were released to online auction sales. Also, 405 lots with an initial cost of Rs 50.3 crore were realised at Rs 57.8 crore.
state assets:
- initial price of Rs 6.8 crore
- sold price of Rs 8.7 crore
The Center for effective use of state-owned facilities, located in the new Namangan District of Namangan region with an initial cost of 585.8 million soums, the AYQSH and warehouse building on the balance sheet of the Namangan regional administration was sold for 2.2 billion soums (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10964554).
public property rental:
- initial price of 77.5 million soums
- sold price of 812.5 million soums
The part of the building on the balance sheet of the Tashkent Railway Technical School with an initial annual rent rate of 66.1 million soums, located in the Mirabad District of the city of Tashkent, was leased for 800 million soums (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11192582).
property of enterprises with state participation:
- number 17
- initial price of Rs 10.5 crore
- sold price of Rs 11.8 crore
The 33rd apartment in the Ugam River tourist complex with an initial price of 921 million soums, located in the Bostanlik District of the Tashkent region, was sold for 967.7 million soums (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11374324).
Apartment 102 in the Ugam River tourist complex with an initial price of 876 million soums, located in the Bostanlik District of the Tashkent region, was sold for 920.7 million soums (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11312971).
allotments:
- number 147
- initial price of Rs 2.1 crore
- sold price of Rs 3.5 crore
- land area 8.2 ha
1.73 hectares of land for the construction of apartment buildings and complexes with an initial cost of 392.4 million soums were sold for 1.1 billion soums from the Chinoz District of the Tashkent region (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11234156).
10 acres of land for the construction of kitchens, cafes and trading houses with an initial price of 157 million soums were sold from Pakhtachi District of Samarkand region for 329.6 million soums (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11175938).
For the construction of multifunctional public complexes with an initial cost of 131.2 million soums from Urgench, Khorezm Region, 3 sotikh land plots were sold for 327.9 million soums (. https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11273603).