20-сентабр санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
418 та лот онлайн ауксион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 23,2 млрд сўм бўлган 190 та лот 39,6 млрд сўмга реализация қилинди.
- бошланғич нархи 7,1 млрд сўм
- сотилган нархи 8,2 млрд сўм
Жиззах вилояти Жиззах шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 4,9 млрд сўм бўлган АТ "Халқ банки" балансидаги нотурар бино-иншоат 5,8 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11176701)
- сони 8 та
- бошланғич нархи 40,5 млн сўм
- сотилган нархи 247,9 млн сўм
Тошкент шаҳар Янги ҳаёт туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 20,4 млн сўм бўлган туман умумтаълим мактаби балансидаги бино қисми 169,4 млн сўмга ижарага берилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11109135)
- сони 18 та
- бошланғич нархи 6 млрд сўм
- сотилган нархи 18,3 млрд сўм
- ер майдони 6,1 га
Бухоро вилояти Бухоро шаҳридан бошланғич нархи 4,8 млрд сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 1,6 гектар ер участкаси 16,7 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11097834)
- сони 87 та
- бошланғич нархи 8 млн сўм
- сотилган нархи 8 млн сўм
Тошкент вилояти Оққўрғон туманидан бошланғич нархи 0,3 млн сўм бўлган кўчма савдо жойи 0,4 млн сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11090983)
- сони 31 та
- бошланғич нархи 5,7 млрд сўм
- сотилган нархи 7,8 млрд сўм
Хоразм вилояти Урганч шаҳридан бошланғич нархи 1,3 млрд сўм бўлган савдо ва маиший хизмат кўрсатиш шохобчаси биноси ва ер майдонлари 2,5 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10900698)

Результат онлайн-торгов, проведенных 20 сентября
На онлайн-аукцион выставлено 418 лотов. Также реализовано 190 лотов со стартовой ценой 23,2 млрд сумов на сумму 39,6 млрд сумов.
- начальная цена 7,1 млрд сум
- продано 8,2 млрд сумов
Нежилое здание-сооружение на балансе Ат “Халк банк", расположенное в городе Джизак Джизакской области, начальной стоимостью 4,9 млрд сумов, было продано за 5,8 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11176701)
- начальная цена 40,5 млн. сум
- продано по цене 247,9 млн. сум.
Часть здания на балансе районной общеобразовательной школы с начальной годовой арендной ставкой 20,4 млн сумов, расположенной в районе Новая жизнь города Ташкента, была сдана в аренду за 169,4 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11109135)
- количество 18
- начальная цена 6 млрд сум
- продано 18,3 млрд сумов
- площадь земли 6,1 га
Земельный участок площадью 1,6 га для строительства многоэтажных жилых домов начальной стоимостью 4,8 млрд сумов продан из города Бухара Бухарской области за 16,7 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11097834)
- количество 87
- начальная цена 8 млн. сум
- продано по цене 8 млн сум
Мобильное торговое место из Аккурганского района Ташкентской области с начальной ценой 0,3 млн сумов продано за 0,4 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11090983)
- количество 31
- продано 7,8 млрд сум.
Здание торгово-бытового пункта и земельные участки в городе Ургенч Хорезмской области по стартовой цене 1,3 млрд сумов проданы за 2,5 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10900698)