2-октабр санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
320 та лот онлайн ауксион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 21,5 млрд сўм бўлган 411 та лот 44,2 млрд сўмга реализация қилинди.
- бошланғич нархи 10,3 млрд сўм
- сотилган нархи 23,3 млрд сўм
Хоразм вилояти Урганч шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 9,2 млрд сўм бўлган Давлат мулки обектларидан самарали фойдаланиш маркази Хоразм вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги маъмурий бино ва бинода жойлашган инвентарлар 19,8 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11312989)
- сони 125 та
- бошланғич нархи 1,3 млрд сўм
- сотилган нархи 5,6 млрд сўм
Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 15,2 млн сўм бўлган умумий ўрта таълим мактаби балансидаги хона 175,1 млн сўмга ижарага берилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11282852)
- сони 227 та
- бошланғич нархи 5,1 млрд сўм
- сотилган нархи 10,3 млрд сўм
- ер майдони 9,9 га
Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич нархи 848,1 млн сўм бўлган офис ҳамда савдо ва маиший хизмат кўрсатиш бинолари қуриш учун 2 сотих ер участкаси 3,9 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11374436)
- сони 25 та
- бошланғич нарх 61 млн сўм
- сотилган нарх 67 млн сўм
- ер майдони 14,8 га
- бошланғич нархи 2 млрд сўм
- сотилган нархи 2 млрд сўм
Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳаридан бошланғич нархи 241,4 млн сўм бўлган кўп қаватли турар жойдаги хонадон 253,5 млн сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11312991)

Results of online sales held on the date of October 2
320 lots were released to online auction sales. 411 lots with an initial cost of Rs 21.5 crore were also realised at Rs 44.2 crore.
state assets:
- initial price of Rs 10.3 crore
- sold price of Rs 23.3 crore
The Center for effective use of state-owned facilities, located in Urgench, Khorezm region, with an initial cost of 9.2 billion soums, the inventory located in the administrative building and building on the balance sheet of the Territorial Administration of the Khorezm region, was sold for 19.8 billion soums. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11312989)
public property rental:
- number 125
- sold price of Rs 5.6 crore
A room on the balance sheet of a general secondary school with an initial annual rent rate of 15.2 M was rented in the city of Samarkand, Samarkand region for 175.1 m. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11282852)
allotments:
- number 227
- initial price of Rs 5.1 crore
- sold price of Rs 10.3 crore
- land area 9.9 ha
2 sotikh land plots were sold for 3.9 billion for the construction of offices and commercial and domestic service buildings from Mirzo Ulugbek District of Tashkent City with an initial cost of 848.1 million. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11374436)
agricultural land lease:
- number 25
- initial price of 61 million soums
- the price sold is 67 million soums
- land area 14.8 ha
in the direction of enforcement of documents of the court and other bodies:
- initial price of Rs.
The apartment in a multi-storey residential apartment with an initial cost of 241.4 million soums from the city of Nukus, Republic of Karakalpakstan was sold for 253.5 million soums. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11312991)