30-сентабр санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
657 та лот онлайн ауксион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 90,1 млрд сўм бўлган 975 та лот 107,8 млрд сўмга реализация қилинди.
- бошланғич нархи 29,6 млрд сўм
- сотилган нархи 31,5 млрд сўм
Тошкент шаҳар Шайхонтоҳур туманида жойлашган бошланғич нархи 26,1 млрд сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси балансидаги нотурар бино 27,4 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11041701)
- сони 17 та
- бошланғич нархи 11,1 млрд сўм
- сотилган нархи 11,9 млрд сўм
Навоий вилояти Навоий шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 1,6 млрд сўм бўлган "Бизнесни ривожлантириш банки" АТБ балансидаги меҳмонхона биноси 1,7 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=11307180)
- сони 26 та
- бошланғич нархи 186,2 млн сўм
- сотилган нархи 248,8 млн сўм
Тошкент шаҳри Яшнобод туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 115,1 млн сўм бўлган "Пойтахт сайилгоҳи" ДУК балансидаги ер усти metro остидаги 33-савдо дўкони 126,6 млн сўмга ижарага берилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11355887)
- сони 466 та
- бошланғич нархи 17,4 млрд сўм
- сотилган нархи 26,9 млрд сўм
- ер майдони 50,5 га
Наманган вилояти Наманган шаҳридан бошланғич нархи 2,2 млрд сўм бўлган ихтисослаштирилган илмий-тадқиқот institut ва лабораториялари қуриш учун 1,33 гектар ер участкаси 2,3 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11219990)

Результат онлайн-торгов, проведенных 30 сентября
На онлайн-аукцион выставлено 657 лотов. Также реализовано 975 лотов с начальной ценой 90,1 млрд сумов на сумму 107,8 млрд сумов.
- начальная цена 29,6 млрд сум
- продано 31,5 млрд сум.
За 27,4 млрд сумов было продано нежилое здание, находящееся на балансе Ташкентского городского территориального управления Агентства по управлению государственными активами, с начальной стоимостью 26,1 млрд сумов, расположенное в Шайхантахурском районе города Ташкента. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11041701)
- начальная цена 11,1 млрд сум
- продано 11,9 млрд сум.
Здание гостиницы на балансе АТБ "Банк развития бизнеса", расположенное в городе Навои Навоийской области, начальной стоимостью 1,6 млрд сумов, продано за 1,7 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=11307180)
- количество 26
- начальная цена 186,2 млн. сум
- продано по цене 248,8 млн. сум.
Торговый магазин № 33 под наземным метро, расположенный в Яшнабадском районе города Ташкента, на балансе ГУП "столичный сайилгахи" с начальной годовой арендной ставкой 115,1 млн сумов, сдан в аренду за 126,6 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11355887)
- количество 466
- начальная цена 17,4 млрд сум
- продано 26,9 млрд сум.
- площадь земли 50,5 га
Из города Наманган Наманганской области за 2,3 млрд сумов был продан земельный участок площадью 1,33 га для строительства специализированных научно-исследовательских институтов и лабораторий начальной стоимостью 2,2 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11219990)