Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармасида ташкил етилган Коррупсияга қарши курашиш тўғрисидаги seminar бўлиб ўтди.
Семинарда Тошкент шаҳар ҳокимлиги Коррупсияга қарши ички назорат бўлими масъул ходими – Алибек Норқулов, Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлигининг Тошкент шаҳар филиали масъул ходими – Уткир Абдукаримов, Тошкент шаҳар Адлия бошқармаси масъул ходими – Тоштемиров Зухроббек.
сўзга чиқдиар.
Seminar давомида коррупсияга қарши курашиш соҳасидаги давлат сиёсатининг асосий йўналишлари, коррупсияга қарши курашиш бўйича фаолиятни амалга оширувчи давлат органлари, Оммавий ахборот воситаларининг коррупсияга қарши курашишда иштирок етиши, давлат органлари ва бошқа ташкилотлар коррупсияга қарши курашиш ҳақдиа сўзга чиққанлар томонидан аниқ маълумотлар берилди.

В Ташкентском городском территориальном управлении Агентства по управлению государственными активами состоялся семинар по противодействию коррупции.
В семинаре приняли участие: Алибек Норкулов – ответственный сотрудник отдела внутреннего антикоррупционного контроля хокимията города Ташкента, Уткир Абдукаримов – ответственный сотрудник Ташкентского городского филиала Агентства по развитию государственной службы при Президенте Республики Узбекистан, Зуxроббек Таштемиров – ответственный сотрудник управления юстиции города Ташкента.
выступал на позиции защитника.
В ходе семинара была дана конкретная информация об основных направлениях государственной политики в области противодействия коррупции, государственных органах, осуществляющих деятельность по противодействию коррупции, участии средств массовой информации в противодействии коррупции, государственных органах и других организациях.