9-сентабр санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
621 та лот онлайн ауксион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 71,8 млрд сўм бўлган 461 та лот 89,7 млрд сўмга реализация қилинди.
- сони 8 та
- бошланғич нархи 3,2 млрд сўм
- сотилган нархи 4,8 млрд сўм
Андижон вилояти Избоскан туманида жойлашган бошланғич нархи 548,3 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Андижон вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги меҳмонхона бино-иншоотлари 1,6 млрд сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11023621).
- сони 13 та
- бошланғич нархи 3,8 млрд сўм
- сотилган нархи 5,8 млрд сўм
Жиззах вилояти Пахтакор туманида жойлашган бошланғич нархи 858,7 млн сўм бўлган "Бизнесни ривожлантириш банки" АТБ балансидаги нотурар жой 2,5 млрд сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10688937).
- сони 251 та
- бошланғич нархи 37,9 млрд сўм
- сотилган нархи 44,2 млрд сўм
- ер майдони 17,5 га
Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур туманидан бошланғич нархи 23,9 млрд сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 45 сотих ер участкаси 26,3 млрд сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10889411).
Сурхондарё вилояти Денов туманидан бошланғич нархи 11,5 млрд сўм бўлган йирик universal ва ихтисослаштирилган дўконлар, супермаркетлар, ресторанлар, меҳмонхона, офис ва кўп қаватли турар жой бинолари қуриш учун 1,73 гектар ер участкаси 12 млрд сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10928055).
Тошкент шаҳри Чилонзор туманидан бошланғич нархи 338,9 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 1 сотих ер участкаси 915,2 млн сўмга сотилди (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10899226).

Результат онлайн-торгов, проведенных 9 сентября
На онлайн-аукцион выставлен 621 лот. Также реализован 461 лот с начальной ценой 71,8 млрд сумов на сумму 89,7 млрд сумов.
- начальная цена 3,2 млрд сум
- продано 4,8 млрд сумов
За 1,6 млрд сумов проданы гостиничные здания и сооружения на балансе территориального управления Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенного в Избоском районе Андижанской области, начальной стоимостью 548,3 млн сумов (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11023621).
- начальная цена 3,8 млрд сум
- продано 5,8 млрд сумов
Нежилое помещение на балансе АТБ "Банк Развития Бизнеса", расположенное в Пахтакорском районе Джизакской области, начальной стоимостью 858,7 млн. сумов, продано за 2,5 млрд. сумов (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10688937).
- количество 251
- начальная цена 37,9 млрд сум
- продано 44,2 млрд сум.
- площадь 17,5 га
Продан участок UEG площадью 45 соток для строительства многоэтажных жилых домов в Шайхантахурском районе города Ташкента с начальной стоимостью 23,9 млрд сумов за 26,3 млрд сумов (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10889411).
В Деновском районе Сурхандарьинской области продан участок площадью 1,73 га для строительства крупных универсальных и специализированных магазинов, супермаркетов, ресторанов, гостиниц, офисов и многоэтажных жилых домов стоимостью 11,5 млрд сумов за 12 млрд сумов (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10928055).
В Чиланзарском районе города Ташкента продан участок в 1 сотку для строительства кухни, кафе и торговых домов с начальной ценой 338,9 млн. сумов за 915,2 млн. сумов (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10899226).