29-июл санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
47 та лот онлайн ауксион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 72,8 млрд сўм бўлган 1 168 та лот 106,5 млрд сўмга реализация қилинди.
- бошланғич нархи 5,4 млрд сўм
- сотилган нархи 8,4 млрд сўм
Андижон вилояти Асака туманида жойлашган бошланғич нархи 818,6 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Андижон вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги автогараж бино-иншоотлари 1,1 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10046985)
- сони 2 та
- бошланғич нархи 867 млн сўм
- сотилган нархи 1,2 млрд сўм
Сирдарё вилояти Янгиер шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 509,5 млн сўм бўлган АТ "Халқ банки" балансидаги умумий овқатланиш биноси 662,3 млн сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10391167)
- сони 7 та
- бошланғич нархи 137 млн сўм
- сотилган нархи 4,9 млрд сўм
Навоий вилояти Навоий шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 79,7 млн сўм бўлган Навоий шаҳар адлия бўлими балансидаги бинонинг бўш турган хоналари 87,7 млн сўмга ижарага берилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10407979)
- сони 195 та
- бошланғич нархи 44,9 млрд сўм
- сотилган нархи 50,5 млрд сўм
- ер майдони 38,9 га
Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич нархи 38 млрд сўм бўлган савдо ва кўнгил очар мажмуалари ҳамда турар жой бинолари қуриш учун 1,37 гектар ер участкаси 39,9 млрд сўмга сотилди. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10295517)

Результат онлайн-торгов, проведенных 29 июля
На онлайн-аукцион выставлено 47 лотов. Также реализовано 1 168 лотов со стартовой ценой 72,8 млрд сумов на сумму 106,5 млрд сумов.
- начальная цена 5,4 млрд сум
- продано 8,4 млрд сумов
Здания и сооружения автогаража, находящиеся на балансе территориального управления Агентства по управлению государственными активами Андижанской области, расположенного в Асакинском районе Андижанской области, начальной стоимостью 818,6 млн. сумов, проданы за 1,1 млрд. сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10046985)
- начальная цена 867 млн. сум
Здание общепита на балансе Ат “Халк банк", расположенное в городе Янгиер Сырдарьинской области, по начальной цене 509,5 млн сумов, продано за 662,3 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10391167)
- начальная цена 137 млн. сум
- продано 4,9 млрд сум.
Пустующие помещения здания, находящегося на балансе отдела юстиции города Навои, расположенного в городе Навои Навоийской области, с начальной годовой арендной ставкой 79,7 млн сумов, сданы в аренду за 87,7 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10407979)
- количество 195
- начальная цена 44,9 млрд сум
- продано 50,5 млрд сум.
- площадь 38,9 га
Земельный участок площадью 1,37 га в Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента для строительства торгово-развлекательных комплексов и жилых домов начальной стоимостью 38 млрд сумов был продан за 39,9 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10295517)