Iqtisodiy huquq yo‘nalishida chuqur ixtisoslashgan deontologiya mashg‘uloti o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Odil sudlov akademiyasida iqtisodiy huquq yo‘nalishi tinglovchilari uchun tashkil etilgan deontologiya mashg‘uloti doirasida amaliy ma’ruza bo‘lib o‘tdi.
Mashg‘ulotda O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi mas’ul xodimi X.Omonov ishtirok etib, “O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligining yuridik va jismoniy shaxslar to‘lovga qobiliyatsizligi bilan bog‘liq faoliyati” mavzusida ma’ruza qildi.
Ma’ruza davomida tinglovchilarga mazkur yo‘nalishdagi dolzarb masalalar, amaliy tajriba hamda amaldagi qonunchilik talablari yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.

Проведено специализированное занятие по деонтологии в сфере экономического права.
В рамках занятия по деонтологии, организованного для слушателей направления экономического права в Академии правосудия Республики Узбекистан, состоялась практическая лекция.
В мероприятии принял участие ответственный сотрудник территориального управления по городу Ташкент Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан Х. Омонов, который выступил с лекцией на тему: «Деятельность Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан, связанная с неплатежеспособностью юридических и физических лиц».
В ходе лекции слушателям была представлена подробная информация по актуальным вопросам данного направления, практическому опыту, а также требованиям действующего законодательства.