26-iyul sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
476 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 112,8 mlrd so'm bo'lgan 443 ta lot 174,5 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
- soni 1 ta
- boshlang'ich narxi 174 mln so‘m
- sotilgan narxi 226 mln so‘m
Xorazm viloyati Xazorasp tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 174,2 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi yotoqxona binosi 226,4 mln so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10339667)
- soni 3 ta
- boshlang'ich narxi 2,8 mlrd so‘m
Sirdaryo viloyati Guliston shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 1,9 mlrd so‘m bo‘lgan “Mikrokreditbank"ATB balansidagi oshxona binosi 2,1 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10031813)
- soni 94 ta
- boshlang'ich narxi 1,4 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 3,2 mlrd so‘m
Samarqand viloyati Samarqand shahrida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 16,3 mln so‘m bo‘lgan O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti balansidagi talabalar turar joyi binosidagi oshxona 105,8 mln so‘mga ijaraga berildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10280437)
- soni 181 ta
- boshlang'ich narxi 74,7 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 131,4 mlrd so‘m
- yer maydoni 51,6 ga
Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang‘ich narxi 23,5 mlrd so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari va majmualari qurish uchun 1 gektar yеr uchastkasi 55,3 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10173091)

Результаты онлайн-торгов, проведенных 26 июля
На онлайн-аукцион выставлено 476 лотов. Также реализовано 443 лота с начальной ценой 112,8 млрд сумов на сумму 174,5 млрд сумов.
- начальная цена 174 млн. сум
- продано по цене 226 млн. сум.
Здание общежития на балансе территориального управления Хорезмской области Агентства по управлению государственными активами, расположенного в хазараспском районе Хорезмской области, начальной стоимостью 174,2 млн сумов, было продано за 226,4 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10339667)
- начальная цена 2,8 млрд сум
Здание кухни на балансе АТБ “Микрокредитбанк", расположенное в городе Гулистан Сырдарьинской области, начальной стоимостью 1,9 млрд сумов, продано за 2,1 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10031813)
- количество 94
Кухня в здании общежития узбекско-Финляндского педагогического института с начальной годовой арендной ставкой 16,3 млн сумов, расположенного в городе Самарканд Самаркандской области, сдана в аренду за 105,8 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10280437)
- количество 181
- начальная цена 74,7 млрд сум
- продано 131,4 млрд сум.
- площадь земли 51,6 га
Земельный участок площадью 1 га для строительства многоэтажных жилых домов и комплексов начальной стоимостью 23,5 млрд сумов был продан Мирзо улугбекскому району города Ташкента за 55,3 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10173091)