23-iyul sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
666 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 31,9 mlrd so'm bo'lgan 558 ta lot 96,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
- soni 5 ta
- boshlang'ich narxi 5,2 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 13 mlrd so‘m
Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 2,3 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi sobiq garaj binosi 5 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=9965160)
- soni 72 ta
- boshlang'ich narxi 2,4 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 4,4 mlrd so‘m
Toshkent shahri Uchtepa tumanida joylashkan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 56,6 mln so‘m bo‘lgan umumta’lim maktabi balansidagi sport maydoni 141,5 mln so‘mga ijaraga berildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10186425)
- soni 98 ta
- boshlang'ich narxi 20,7 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 71,9 mlrd so‘m
- yer maydoni 6,0 ga
Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang'ich narxi 18,3 mlrd so‘m bo‘lgan savdo va ko‘ngilochar majmualari hamda o‘rta qavatli turar joy binolari uchun 75 sotix yеr uchastkasi 64,2 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10174282)
Navoiy viloyati Tomdi tumanidan boshlang'ich narxi 18,3 mln so‘m bo‘lgan ko'p qavatli turar joy binolari qurish uchun 22,3 sotix yеr uchastkasi 335,7 mln so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10367499)
Xorazm viloyati Urganch tumanidan boshlang'ich narxi 121,8 mln so‘m bo‘lgan ko'p xonadonli turar joy binosi qurish uchun 8 sotix yеr uchastkasi 1,7 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10336222)

Результаты онлайн-торгов, проведенных 23 июля
На онлайн-аукцион выставлено 666 лотов. Также реализовано 558 лотов со стартовой ценой 31,9 млрд сумов на сумму 96,6 млрд сумов.
- начальная цена 5,2 млрд сум
- продано 13 млрд сумов
За 5 млрд сумов было продано здание бывшего гаража, находящегося на балансе территориального управления Агентства по управлению государственными активами Ферганской области, с начальной стоимостью 2,3 млрд сумов, расположенного в городе Фергана Ферганской области. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=9965160)
- количество 72
- начальная цена 2,4 млрд сум
- продано 4,4 млрд сумов
Спортивное поле на балансе общеобразовательной школы с начальной годовой арендной ставкой 56,6 млн сумов, расположенной в Учтепинском районе города Ташкента, сдано в аренду за 141,5 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10186425)
- количество 98
- начальная цена 20,7 млрд сум
- продано 71,9 млрд сум.
- площадь земли 6,0 га
Земельный участок площадью 75 соток в Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента под торгово-развлекательный комплекс и жилые дома средней этажности начальной стоимостью 18,3 млрд сумов был продан за 64,2 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10174282)
Земельный участок площадью 22,3 соток для строительства многоэтажных жилых домов начальной стоимостью 18,3 млн сумов продан из Томдинского района Навоийской области за 335,7 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10367499)
В ургенчском районе Хорезмской области за 1,7 млрд рублей продан земельный участок площадью 8 соток для строительства многоквартирного жилого дома начальной стоимостью 121,8 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10336222)