5-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
475 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 60,2 mlrd so'm bo'lgan 1 121 ta lot 89,7 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
- soni 20 ta
- boshlang'ich narxi 3,8 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 11,8 mlrd so‘m
Toshkent viloyati Ohangaron tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi noturar joy - sobiq dam olish oromgohi 6,6 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10500683)
- soni 8 ta
- boshlang'ich narxi 7,1 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 8,3 mlrd so‘m
Buxoro tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 3,8 mlrd so‘m bo‘lgan “Asakabank" ATB balansidagi issiqxona mulkiy majmuasi 3,9 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10515199)
- soni 74 ta
- boshlang'ich narxi 1,2 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 4,4 mlrd so‘m
Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 76,1 mln so‘m bo‘lgan Abu Ali Ibn Sino nomidagi jamoat salomatligi texnikumi balansidagi bino qismi 236,1 mln so‘mga ijaraga berildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10405773)
- soni 175 ta
- boshlang'ich narxi 9,4 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 17,9 mlrd so‘m
- yer maydoni 38,2 ga
Shahrisabz tumanidan boshlang‘ich narxi 537,4 mln so‘m bo‘lgan turistik zonalar yеr uchastkasi oromgoh, motel, turizm komplekslari qurish uchun 42 sotix yеr uchastkasi 1,4 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10555346)

Результаты онлайн-торгов, проведенных 5 августа
На онлайн-аукцион выставлено 475 лотов. Также реализован 1 121 лот с начальной ценой 60,2 млрд сумов на сумму 89,7 млрд сумов.
- начальная цена 3,8 млрд сум
- продано 11,8 млрд сум.
За 6,6 млрд сумов был продан нежилой дом - бывший лагерь отдыха, находящийся на балансе Ташкентского областного территориального управления Агентства по управлению государственными активами с начальной стоимостью 1,6 млрд сумов, расположенный в Ахангаранском районе Ташкентской области. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10500683)
- начальная цена 7,1 млрд сум
- продано 8,3 млрд сумов
Имущественный комплекс теплицы на балансе АТБ “асакабанк", расположенный в Бухарском районе, начальной стоимостью 3,8 млрд сумов, продан за 3,9 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10515199)
- количество 74
- продано 4,4 млрд сумов
Часть здания, находящегося на балансе техникума общественного здравоохранения имени Абу Али Ибн Сины, расположенного в Чиланзарском районе города Ташкента, с начальной годовой арендной ставкой 76,1 млн сумов, сдана в аренду за 236,1 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10405773)
- количество 175
- начальная цена 9,4 млрд сум
- продано 17,9 млрд сум.
- площадь земли 38,2 га
Из Шахрисабзского района продан земельный участок туристической зоны со стартовой ценой 537,4 млн. сумов для строительства кемпинга, мотелей, туристических комплексов земельный участок площадью 42 сотки за 1,4 млрд. сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10555346)