25-iyul sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
721 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 81,9 mlrd so'm bo'lgan 397 ta lot 115,5 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
- soni 17 ta
- boshlang'ich narxi 12,8 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 16,1 mlrd so‘m
Qashqadaryo viloyati Chiroqchi tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 593,4 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi sobiq elektr tarmoqlari idorasi binosi 2,1 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=9965598)
- soni 12 ta
- boshlang'ich narxi 27,7 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 30,1 mlrd so‘m
Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 21,5 mlrd so‘m bo‘lgan AT “Xalq bank” Farg‘ona viloyati balansidagi savdo majmuasi 22,6 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10296973)
- soni 34 ta
- boshlang'ich narxi 243 mln so‘m
- sotilgan narxi 726 mln so‘m
Samarqand shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 17,5 mln so‘m bo‘lgan Obodonlashtirish boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan avtoturargoh 113,8 mln so‘mga ijaraga berildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10250946)
- soni 181 ta
- boshlang'ich narxi 33,3 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 56,4 mlrd so‘m
- yer maydoni 13,3 ga
Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang'ich narxi 14,1 mlrd so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar joy binolari va majmualari qurish uchun 60 sotix yеr uchastkasi 36 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10173089)

Результаты онлайн-торгов, проведенных 25 июля
На онлайн-аукцион выставлен 721 лот. Также реализовано 397 лотов со стартовой ценой 81,9 млрд сумов на сумму 115,5 млрд сумов.
- начальная цена 12,8 млрд сум
- продано 16,1 млрд сум.
За 2,1 млрд сумов было продано здание бывшего управления электросетей, находящееся на балансе территориального управления Агентства по управлению государственными активами Кашкадарьинской области, с начальной стоимостью 593,4 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=9965598)
- начальная цена 27,7 млрд сум
- продано 30,1 млрд сум.
Торговый комплекс “Халк банк”, расположенный в городе Коканд Ферганской области, с начальной стоимостью 21,5 млрд сумов на балансе Ферганской области, продан за 22,6 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10296973)
- количество 34
- начальная цена 243 млн. сум
- продано по цене 726 млн. сум
Пустующая автостоянка, находящаяся на балансе управления благоустройства города Самарканд с начальной годовой арендной ставкой 17,5 млн сумов, была сдана в аренду за 113,8 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10250946)
- количество 181
- начальная цена 33,3 млрд сум
- продано 56,4 млрд сум.
- площадь 13,3 га
Земельный участок площадью 60 соток для строительства многоэтажных жилых домов и комплексов начальной стоимостью 14,1 млрд сумов продан Мирзо улугбекскому району города Ташкента за 36 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10173089)