23-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
689 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 76,7 mlrd so'm bo'lgan 999 ta lot 133,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
- soni 6 ta
- boshlang'ich narxi 2,5 mlrd so‘m
Andijon viloyati Asaka tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 582,3 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan noturar bino 815,2 mln so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10914412)
- boshlang'ich narxi 9,9 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 12,5 mlrd so‘m
Jizzax viloyati Jizzax shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 5,4 mlrd so‘m bo‘lgan AT “Xalq banki" balansidagi noturar bino-inshoat 7,3 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11192597)
- soni 14 ta
- boshlang'ich narxi 130,5 mln so‘m
- sotilgan narxi 241,2 mln so‘m
Jizzax viloyati Jizzax shahrida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 20,4 mln so‘m bo‘lgan Abdulla Qodiriy nomidagi Jizzax davlat pedagogika universiteti balansidagi bo‘sh turgan xona 120,5 mln so‘mga ijaraga berildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11124574)
- soni 273 ta
- boshlang'ich narxi 36,9 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 52,8 mlrd so‘m
- yer maydoni 12,8 ga
Toshkent shahri Shayxontohur tumanidan boshlang‘ich narxi 22,5 mlrd so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar joy binolari qurish uchun 42 sotix yеr uchastkasi 31,5 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11235484)
- soni 116 ta
- boshlang'ich narxi 81 mln so‘m
- sotilgan narxi 321 mln so‘m
Farg'ona viloyati O'zbekiston tumanidan boshlang'ich narxi 3,8 mln so‘m bo'lgan ko'chma savdo joyi 14,6 mln so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10946343)

Результат онлайн-торгов, проведенных 23 сентября
На онлайн-аукцион выставлено 689 лотов. Также реализовано 999 лотов со стартовой ценой 76,7 млрд сумов на сумму 133,3 млрд сумов.
- количество 6
- начальная цена 2,5 млрд сум
За 815,2 млн сумов продано пустующее нежилое здание, находящееся на балансе территориального управления Агентства по управлению государственными активами Андижанской области, с начальной стоимостью 582,3 млн сумов, расположенное в Асакинском районе Андижанской области. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10914412)
- начальная цена 9,9 млрд сум
- продано 12,5 млрд сум.
За 7,3 млрд сумов продано нежилое здание-сооружение на балансе Ат “Халк банк", расположенное в городе Джизак Джизакской области, начальной стоимостью 5,4 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11192597)
- количество 14
- начальная цена 130,5 млн. сум
- продано по цене 241,2 млн. сум.
Пустующее помещение на балансе Джизакского государственного педагогического университета имени Абдуллы Кадыри с начальной годовой арендной ставкой 20,4 млн сумов, расположенное в городе Джизак Джизакской области, было сдано в аренду за 120,5 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11124574)
- количество 273
- начальная цена 36,9 млрд сум
- продано 52,8 млрд сум.
- площадь 12,8 га
Из Шайхантахурского района города Ташкента за 31,5 млрд сумов продан земельный участок площадью 42 соток для строительства многоэтажных жилых домов начальной стоимостью 22,5 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11235484)
- количество 116
- начальная цена 81 млн. сум
- продано по цене 321 млн. сум
Мобильное торговое место из Ферганской области Узбекистана с начальной ценой 3,8 млн сумов было продано за 14,6 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10946343)