27-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
680 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 74,4 mlrd so'm bo'lgan 285 ta lot 95,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
- soni 2 ta
- boshlang'ich narxi 217 mln so‘m
- sotilgan narxi 239 mln so‘m
Toshkent viloyati Olmaliq shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 170,2 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan bino 187,3 mln so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11281321)
- soni 7 ta
- boshlang'ich narxi 54,9 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 66,4 mlrd so‘m
Farg'ona viloyati Dang'ara tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 24,5 mlrd so‘m bo‘lgan “Asakabank" AJ balansidagi issiqxona bino va inshootlari kompleksi 34,3 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11270054)
- soni 33 ta
- boshlang'ich narxi 152,1 mln so‘m
- sotilgan narxi 389,3 mln so‘m
Namangan viloyati Chortoq tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 6,9 mln so‘m bo‘lgan ixtisoslashtirilgan maktab balansidagi bo‘sh turgan bino 60 mln so‘mga ijaraga berildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11206521)
- soni 115 ta
- boshlang'ich narxi 16,8 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 24,2 mlrd so‘m
- yer maydoni 57,2 ga
Toshkent viloyati Ohangaron tumanidan boshlang‘ich narxi 2,5 mlrd so‘m bo‘lgan yog‘ochni qayta ishlash, pulpa va qog‘oz sanoati obyektlari qurish uchun 13 gektar yеr uchastkasi 2,7 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11192848)

Результаты онлайн-торгов, проведенных 27 сентября
На онлайн-аукцион выставлено 680 лотов. Также реализовано 285 лотов со стартовой ценой 74,4 млрд сумов на сумму 95,9 млрд сумов.
- начальная цена 217 млн. сум
- продано по цене 239 млн. сум.
За 187,3 млн сумов было продано пустующее здание, находящееся на балансе Ташкентского областного территориального управления Агентства по управлению государственными активами, с начальной стоимостью 170,2 млн сумов, расположенное в городе Алмалык Ташкентской области. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11281321)
- начальная цена 54,9 млрд сум
- продано 66,4 млрд сум.
Комплекс тепличных зданий и сооружений, находящийся на балансе АО “асакабанк", с начальной стоимостью 24,5 млрд сумов, расположенный в Дангаринском районе Ферганской области, продан за 34,3 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11270054)
- начальная цена 152,1 млн. сум
- продано по цене 389,3 млн. сум.
За 60 млн сумов было сдано в аренду пустующее здание на балансе специализированной школы с начальной годовой арендной ставкой 6,9 млн сумов, расположенное в Чартокском районе Наманганской области. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11206521)
- количество 115
- начальная цена 16,8 млрд сум
- продано 24,2 млрд сум.
- площадь земли 57,2 га
Из Ахангаранского района Ташкентской области за 2,7 млрд сумов был продан земельный участок площадью 13 га для строительства объектов деревообрабатывающей, целлюлозно-бумажной промышленности начальной стоимостью 2,5 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=11192848)