Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi hodimlari uchun korrupsiyaga qarshi kurashish va huquqbuzarlik profilaktikasiga doir targ‘ibot tadbiri tashkil qilindi.
– “Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini samarali tashkil etishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmon (PF–71-son, 21.04.2025-y.);
– “Davlat organlari va tashkilotlarining korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘linmalari mustaqilligini ta’minlash hamda faoliyati samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaror (PQ–147-son, 21.04.2025-y.).
Ushbu targ‘ibot materiallarini xodimlarga yetkazgan holda, korrupsiyaga qarshi kurashish va huquqbuzarlik profilaktikasiga oid islohotlarning mazmun-mohiyatini tushuntirish bo'yicha boshqarmaning Shartnomaviy-huquqiy manosabatlar va da’vo ishlarini yuritish bo'limi dan bosh yurist konsult M.Kasimov so'zga

Для сотрудников Ташкентского городского территориального управления Агентства по управлению государственными активами было организовано пропагандистское мероприятие по противодействию коррупции и профилактике правонарушений.
-Постановление”О мерах по эффективной организации исполнения установленных приоритетных задач по дальнейшему совершенствованию системы противодействия коррупции " (ПФ–71 от 21.04.2025.);
-Постановление”О мерах по обеспечению независимости и повышению эффективности деятельности подразделений внутреннего антикоррупционного контроля государственных органов и организаций " (ПП–147 от 21.04.2025).).
Отдел договорно-правовых отношений и претензионного делопроизводства управления по противодействию коррупции и профилактике правонарушений от главного юрисконсульта м.Касимов на слово