22-iyul sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
719 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 134,3 mlrd so'm bo'lgan 1 160 ta lot 227,7 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
- soni 20 ta
- boshlang'ich narxi 13,2 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 16,4 mlrd so‘m
Toshkent viloyati, Chinoz tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 844,2 mln so‘m bo‘lgan “Chinoz zamin non” MChJdagi 100 foiz davlat ulushi 2,7 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10284331)
- soni 17 ta
- boshlang'ich narxi 221 mln so‘m
- sotilgan narxi 584 mln so‘m
Toshkent shahri, Mirobod tumanida joylashkan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 20,4 mln so‘m bo‘lgan Toshkent xalqaro vestminster unversiteti balansidagi bino qismi 338,5 mln so‘mga ijaraga berildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10186333)
- soni 118 ta
- boshlang'ich narxi 17,2 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 49,6 mlrd so‘m
- yer maydoni 31,2 ga
Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang'ich narxi 6 mlrd so‘m bo‘lgan savdo va ko‘ngil ochar majmualari hamda o‘rta qavatli turar joy binolari qurish uchun 3 sotix yеr uchastkasi 21,8 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=10174280)
qishloq xo'jaligi yerlari ijarasi:
- soni 812 ta
- boshlang'ich narxi 2,1 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 3,4 mlrd so‘m
- yer maydoni 1 292,6 ga
- soni 88 ta
- boshlang'ich narxi 93,4 mlrd so‘m
- sotilgan narxi 141 mlrd so‘m
Farg‘ona viloyati Quvasoy shahridan boshlang'ich narxi 77,9 mlrd so‘m bo‘lgan bino-inshoot (sement zavodi) 121,6 mlrd so‘mga sotildi. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=9945418)

Результаты онлайн-торгов, проведенных 22 июля
На онлайн-аукцион выставлено 719 лотов. Также реализовано 1 160 лотов со стартовой ценой 134,3 млрд сумов на сумму 227,7 млрд сумов.
- начальная цена 13,2 млрд сум
- продано 16,4 млрд сум.
100-процентная государственная доля в ООО “chinoz zamin non”, расположенном в чинозском районе Ташкентской области, с начальной ценой 844,2 млн сумов, продана за 2,7 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10284331)
- начальная цена 221 млн. сум
- продано по цене 584 млн. сум
Часть здания, находящегося на балансе Ташкентского Международного Вестминстерского университета с начальной годовой арендной ставкой 20,4 млн сумов, расположенного в Мирабадском районе города Ташкента, была сдана в аренду за 338,5 млн сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=10186333)
- количество 118
- начальная цена 17,2 млрд сум
- продано 49,6 млрд сум.
- площадь земли 31,2 га
Земельный участок площадью 3 соток в Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента для строительства торгово-развлекательных комплексов и среднеэтажных жилых домов начальной стоимостью 6 млрд сумов был продан за 21,8 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/lot-view?lot_id=10174280)
- количество 812
- площадь 1 292,6 га
- начальная цена 93,4 млрд сум
- продано 141 млрд сум.
Здание-сооружение (цементный завод) из города Кувасай Ферганской области с начальной стоимостью 77,9 млрд сумов было продано за 121,6 млрд сумов. (https://e-auksion.uz/auction-result?lots_id=9945418)